internetový magazín žena.cz, listopad 2008

ŽENA.ATLAS.CZ vám, čtenáři, přináší rozhovor s ředitelkou zážitků Natašou Dlouhou z agentury Dejtonej.cz, která stále více a vícem lidem umožňuje splnit si svůj sen nebo připravit pro někoho pořádné překvápko. Co takhle let stíhačkou, snowkiting nebo mezinárodní kuchař u Vás doma? Nic není nemožné. Čtěte!

Lze vůbec darovat někomu zážitek? Každému se většinou líbí něco jiného. Jak tedy vybrat ten správný?

To je pravda, a právě proto se snažíme našim klientům rozhodování co nejvíce usnadnit. Na WWW.DEJTONEJ.CZ si každý může jednoduše vyhledat zážitek dle zájmů obdarovaného, buď v příslušné kategorii (hobby, adrenalin, krása, romantika a mnoho jiných), nebo fulltextem. Velice rádi ale u výběru osobně poradíme. Často volají například bezradní pánové, kteří by rádi překvapili přítelkyni či manželku. Poptáme se na ni, na její věk, osobnost, zájmy, práci, rodinu a dle zkušenosti se námi doporučený zážitek bude jistě líbit. A i kdyby se náhodou nepovedlo trefit se do vkusu (někdo se zavěsit pod vrtulník fakt jen tak nenechá), není problém jej následně vyměnit za jiný.

Natašo a kdo nejvíce nakupuje zážitky?

Naše klientela je opravdu pestrá. Zážitky si kupují ženy, muži, děti rodičům, rodiče dětem, studenti učitelům… výběr je zcela individuální, i když logicky ženy pro své muže vybírají více adrenalinové a sportovní zážitky a muži naopak svým něžným polovičkám rádi dopřávají rozmazlování v salonech či romantické překvapení třeba v podobě soukromé večeře na lodi ve stylu 30-tých let.

A uspokojíte každého zákazníka?

Člověka, který už zažil opravdu všechno, jsem snad nikdy nepotkala. Každý z nás má svůj tajný sen o tom, co by ještě chtěl prožít a tento sen se často v průběhu života mění a vyvíjí ruku v ruce s našimi životními kroky a změnami. Pro splnění snů našich klientů děláme vše, co je v našich silách a dá se říci, že téměř všechno je jen otázkou času, trpělivosti, bezpečnosti, etiky a financí. Měli jsme už ale i několik přání, které byly trochu šokující – například jeden klient si přál být přítomen u nějakého porodu. To opravdu neděláme a musím říci, že ani nechceme.

Prožít zážitek je sice hezké, ale přece jenom se jedná o dárek, a tak by bylo příjemné, kdyby obdarovanému také zůstalo něco v ruce…

Po absolvování zážitku zůstává klientovi hezký certifikát, který mu zážitek bude vždy připomínat a dokonce u některých zážitků nezůstane jen u toho. Například ze zážitku Hospodským na zkoušku si odnese parádní zástěru s nápisem „Pracuji zde dobrovolně a rád“, která se mu jistě hodí do práce či do kuchyně J. Podobné „bonusy“ můžeme na přání klienta připravit v čemukoli.

Připravujete zážitky také pro skupiny?

Zážitky pro skupiny organizujeme dokonce velice rádi, protože jsou častokrát velice akční, zábavné a týmová atmosféra má vždy něco do sebe. Pro firemní klienty připravujeme jak velké akce s bohatým programem, tak naši specialitu, oblíbený celoroční program starostlivosti, kdy na zaměstnance nebo obchodní partneři klienta pravidelně čekají stále nové a nové zážitky a překvapení. Na to se pak opravdu jen těžko zapomíná.

 O které zážitky je v současné době největší zájem?

V současnosti jsou velice oblíbené různé wellness zážitky a romantika, šlágrem je párová thajská masáž s večeří. Čím dál tím víc stoupá popularita kurzů vaření, lidé prostě jídlo milují J. S teplem se zintenzivní i outdoorové zážitky, například zorbování, skákací boty nebo třeba hit pro silné povahy – výcvik přežití.

Který nejzajímavější a nejneobvyklejší zážitek jste pro své zákazníky připravili?

Bylo toho už mnoho, nejdůležitější ale vždy zůstává moment překvapení. Zábava byla, když šéfa společnosti, velikého fanouška westernů, přišli za bílého dne zatknout dva kovbojové na koních přímo do firmy a odvedli ho v poutech pěšky až k šerifovi (tedy starostovi). Nebo jeden klient dostal „kouzelný telefon“, čili krásně zabalený starý mobil (tzv. cihlu ). Jaké ale bylo jeho překvapení, když mu v průběhu celého večera na ten mobil volali různé celebrity a srdečně mu blahopřáli k narozeninám!

Jak často obnovujete zážitkovou nabídku?

Nabídka se obnovuje permanentně. Vymýšlíme, zařizujeme a připravujeme nové zážitky prakticky neustále a máme radost z toho, když se nám povede pobavit a zaujmout. To je to kouzlo, pro které obětujeme hodně.
 

zpět