Volny.cz - Tipy na vánoční dárky

Tipy na dárky

prosinec 2011

Jste-li na tom stejně jako já a před koncem roku nevíte, kudy jede kočár, vítejte v klubu uhoněných žen. Předesílám, že nemusím mít na Vánoce všechno jako ze škatulky, nejsem tip úzkostlivé matky a manželky, která je přesvědčená o tom, že nebude-li bramborový salát podle Rettigové, tak se zhroutí přinejmenším celý svět. I tak je předvánoční čas pro mě psychicky i fyzicky náročný…

Frmol v práci zvládnu, úklid se také nějak poddá, ale CO je pro mě každým rokem oříškem, jsou dárky (s nadsázkou říkáme „vyplnění prostoru pod stromečkem“). Několikrát jsem si říkala, že to nebudu moc řešit, něco rychle koupím, ale bohužel (nebo bohudík) miluji atmosféru Vánoc, miluji chvíle pod vánočním stromečkem, kdy moji nejbližší rozbalují dárky a oči jim svítí radostí. Proto mi jedou mozkové buňky na plné obrátky – jakým dárkem koho překvapím, dostanu do kolen, rozesměju, dojmu,… To je to, co by mělo být na dárcích jedinečné…

Třetím rokem mi tento nelehký úkol pomáhá plnit kamarádka kamarádky, která má zážitkovou agenturu. Jejich mottem je „Co jsi snědl a zažil, to Ti nikdy nikdo nevezme" a tak jsem naskočila na stejnou vlnu a alespoň 1 dárek pro „zaplnění prostoru pod stromečkem“ vybírám prostě tam.
Manžel se vloni stal pilotem na zkoušku, mamka s taťkou si užili romantickou večeři na zámku, 18 ti letý syn s čerstvým řidičákem dostal školu smyku. Letos pod stromeček podhodím rodinný výlet Dakarskou Tatrou, kam se vejdeme všichni, jen bude trochu hádka, kdo bude řídit! Manžel navíc najde zabalený akrobatický let a k tomu bude potřeba notná dávka odvahy:-).
Jste-li naladěni zážitkově na stejnou vlnu, určitě mohu přidat doporučení na www.dejtonej.cz, kde si prostě dárky objednáte z domova, od počítače s kávou a hlavně v klidu. Potom vám zbude spousta času na kolečko po pražských shopping centrech, kde dokoupíte „pár“ nudnějších maličkostí:-).

Přeji všem čtenářkám pohodové vánoční nákupy a hlavně Krásné a veselé….

zpět