Vaření je rozkoš / Martin Zounar

Vaření je rozkoš a rád se s ní podělím i s ostatními….

Vaření je rozkoš a snadno mu propadnete, říká herec a moderátor Martin Zounar. Asi ví, o čem mluví. Doma prý manželku k plotně nepouští a vařit se snaží i v práci. Moderoval pořad Mňam aneb Prima vařečka, figuroval v loňské Grilmánii a nedávno se spojil se zážitkovou agenturou DejToNej, aby své kuchařské zkušenosti mohl nabídnout všem, kteří od jara do slunečného podzimu propadají grilování.

Co vás k vaření přivedlo?
Maminka, potažmo babička. Když jsem byl malý, bavilo mě ochutnávat z plotny a od stolu. Plotna, to byl zážitek! V roli kuchaře nemám uždibování rád, ale jako malý jsem to strašně miloval. Fascinovalo mě, jak z něčeho, co leží na stole, vznikne za tři hodiny pokrm, který krásně voní, krásně vypadá a báječně chutná.

Doma vaši zálibu asi vítají. Vaříte vy nebo manželka?
Doma vařím já. I když občas mě zamrzí, že jsem to takto nastolil. Ubírám ženě její přirozený prostor v domácnosti. S přípravou snídaně a svačiny manželka pomáhá, ale vaření je většinou moje práce. Občas mě něčím překvapí a to mám moc rád. Třeba teď jsem přijel z Bratislavy a doma voněl štrúdl. Moc příjemný návrat….

Co jíte nejraději?
Podle nálady, například dnes jsem dostal chuť na sekanou s bramborovou kaší. Když to vyjde, budeme mít k večeři sekanou s bramborem


Nakupujete si sám? Kde nejraději?
Oblíbil jsem si malé obchůdky na Smíchově nebo doma ve Slivenci. Mám tam špičkového řezníka. Nakupování potravin mě baví. Bohužel přes týden mám hodně práce a na nákup se nedostanu. Proto miluji soboty a neděle, kdy si nakupování a posléze vaření opravdu užívám.

Od loňského roku nabízíte své zkušenosti ve formě zážitku s DejToNej. Lidé si vás objednají a vy jim připravíte grilovací párty. Menu připravujete vy nebo si každý řekne, co chce?
Připravuji všechno komplet. Klient si jen řekne, že chce „takové a takové“ maso pro 15 lidí. Já vše nakoupím, naložím, připravím dochucovadla … Jen čerstvé pečivo si klient obstará sám dle vlastní představy a chuti. Většinou se jedná o větší akce, již jsem griloval pro skupinu asi padesáti lidí. Tři plné velké grily a výborný gurmánský zážitek.

A jak na vás, jako na herce a známého moderátora, reagují?
Nejdříve jsou ostýchaví, ale nechají se zatáhnout do hry a vznikne z toho pohodová párty.

článek dama.cz, publikováno dne 16.6.2011

Grilování s Martinem Zounarem jako zážitek od DejToNej.cz

zpět