hledání zážitku
kategorie
regiony
Celá ČR
Hlavní město Praha
Jihočeský
Jihomoravský
Karlovarský
Královehradecký
Liberecký
Moravskoslezský
Olomoucký
Pardubický
Plzeňský
Středočeský
Ústecký
Vysočina
Zlínský
cena od  -  do
 •  
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více
pouze aktuální
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více

Letecké katastrofy s Boeingem 737 Nové Generace

Tisk
objednat!
Odeslat e-mailem
Přidat do Mého výběru
Nastavte si zážitek a jeho cenu:
 • výběr regionu
 • Hlavní město Praha
cena:
4 290,- Kč
body:
4290
body za nákup:
86
OBJEDNAT
objednat!

Co darujete

Darujete adrenalinový letecký zážitek, který je věnován všem, kteří sledují dokumenty o leteckých katastrofách. Události ze 3 nejzajímavějších leteckých nehod po světě i v ČR v reálním kokpitu letounu Boeing 737 Nové Generace s dokonalou 180° projekcí. První nehodou bude vysazení motoru po vzletu, druhou bude přistání bez motorů a třetí bude řízený let do terénu. Obdarovaný usedne za knipl letounu Boeing 737 Nové Generace a vyzkouší si, jak zvládnout pilotáž na základě reálné předlohy všech tří scénářů s vysvětlením všech kroků. Pokusíme se rekontstruovat poslední nehodu a zabránit srážce přerušením přiblížení o několik osudových vteřin dříve.  

► 1. nehoda vysazení jednoho motoru po vzletu
B-757, Manchaster Ringway, dne 29.04.2007 došlo těsně po vzletu k nasání ptáka do pravého motoru a jeho následnému požáru. Posádka pokračovala ve stoupání a provedla nouzové postupy k jeho uhašení. Po několika minutách letoun přistál s jedním pracujícím motorem zpět na letišti.

► 2. nehoda vysazení všech motorů
B-767, ‚Air Canada, dne 23.07.1983: Při letu na trati Otava – Edmonton došlo po spotřebování paliva k vysazení obou motorů. Posádka pokračovala klouzavým letem a přistála na letišti Gimli v Kanadě. Příčinou byla závada na indikátorech množství paliva společně s nedostatečnou zásobou paliva pro daný let.

► 3. nehoda nezvládnuté přiblížení dle přístrojů
DC-9, Adria, dne 30.10.1975: Letecká havárie u pražského Suchdola při návratu letounu z Jugoslávie, kterou zviditelnil poslední díl seriálu Sanitka. Nedodržení trajektorie letu, proklesání pod výškou rozhodnutí a to do úrovně 100 m pod práh dráhy asi 60 m nad hladinou Vltavy způsobil náraz letounu, u kterého se piloti bohužel příliš pozdě snažili přerušit přiblížení na letišti Václava Havla Praha.

Něco navíc

Jako BONUS dostává obdarovaný osoba ZDARMA vyzkoušení řízení simulátorů RC modelů na velké projekci a to v délce 15 minut. Tento bonus je možné čerpat obdarovaným nebo jeho doprovodem pouze v termínu konání zážitku nebo bezprostředně po něm. Součástí zážitku je také prohlídka všech simulátorů v centru.

  Specifikace simulátoru Boeing 737 Nové Generace

Jedná se o přesnou repliku kokpitu letounu Boeing 737 s bussines prostorem pro cestující a funkčním okénkem na křídlo letounu. Proměnlivé a motorem generované síly v řízení, tzv. loading control pro certifikované výcivky posádek. Rozměry kokpitu jsou totožné s rozměry opravdové pilotní kabiny. Profesionální 180° kruhová vizualizace pomocí 3 projektorů ve vysokém rozlišení a reálnou perspektivitou pro vizuální let. Jedná se o nerušené moderní prostředí se vzduchotechnikou a klimatizací. Možnost bezproblémového parkování přímo v areálu. Dostupnost z metra B Zličín cca 10 minut chůzí pěšky.

Speciální předpoklady

Lety jsou určeny jak pro úplné laiky, tak pro zkušené piloty. Doporučený věk je od 12 let a výška jedince alespoň 150 cm z důvodu dosahu na nožní pedály a výhledu z kabiny (možnost domluvit se na výjimce i pod tuto věkovou hranici).

Sezóna a počasí

Let v simulátoru si můžete užít kdykoli během roku, simulátor je umístěn v interiéru v největším simulátorovém centru v ČR.

Počet účastníků

Certifikát je určen pro 1 osobu s možností doprovodu až 3 osoby.

Rezervace termínu

Obdarovaný si rezervuje termín sám na kontaktech, které jsou nedílnou součástí dárkového certifikátu. Simulátorové centrum je v provozu od středy do soboty od 9:00 do 21:00 hodin. Rezervaci je nutné provést alespoň 14 dní až 3 týdny před plánovaným termínem.

Tento zážitek je vhodný pro všechny, kteří masjí rádi dokumenty o leteckých katastrofách, vhodný dárek pro muže, ale i pro ženy.

 Nevybrali jste? Doporučujeme další zážitky z naší nabídky leteckých zážitků:

Pilotem Boeingu 737 Nové Generace

Zachraňte let Boeingu 737 Nové Generace

Individuální kurz pilotem na zkoušku

Univerzální certifikát