hledání zážitku
kategorie
regiony
Celá ČR
Hlavní město Praha
Jihočeský
Jihomoravský
Karlovarský
Královehradecký
Liberecký
Moravskoslezský
Olomoucký
Pardubický
Plzeňský
Středočeský
Ústecký
Vysočina
Zlínský
cena od  -  do
 •  
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více
pouze aktuální
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více

Pilot na zkoušku - individuální kurz

Tisk
objednat!
Odeslat e-mailem
Přidat do Mého výběru
Nastavte si zážitek a jeho cenu:
 • výběr regionu
 • Středočeský
cena:
2 250,- Kč
body:
2250
body za nákup:
50
OBJEDNAT
objednat!

Co darujete

Pokud byste rádi zjistili, jestli dokážete řídit letadlo a nejste si jisti, zda byste zvládli pilotní výcvik, je tento zážitek - individuální let, kdy se na chvíli stanete druhým pilotem letadla, určen právě Vám. Staňte se s námi druhým pilotem letounu Cessna 172 P nebo Piper 28/180. Letouny jsou lehké jednomotorové, čtyřsedadlové. Během letu se pod dohledem zkušeného leteckého instruktora seznámíte se základní pilotáží letounu. Společně s pilotem naplánujete let, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, naprogramujete palubní přístroje, provedete předletovou prohlídku letadla a poslechnete si, jak vyžádat povolení ke startu. Odposlechnete správnou frazeologii při komunikaci s řídící věží. Jako druhý pilot zkontrolujete předletové úkony po kapitánovi letadla. Po obdržení povolení narolujete společně na dráhu. Poslední kontrola přístrojů. Motor na plný výkon, akcelerace a letíme. Vyzkoušíte si stoupání, klesání, zatáčky doleva i doprava, komunikaci a leteckou navigaci z výšky několik set metrů. Do kabiny letounu si můžete pozvat jednu osobu jako doprovod.

Celým letem Vás provází profesionální pilot a Vy se po celou dobu letu cítíte jako  opravdový 2. pilot dopravního letadla, který ovládá letoun manuálně.

Celý zážitek trvá přibližně 30 - 40 minut, přičemž letadlo řídíte 20 minut.

 Proč si užijete let od nás?

1. V rámci zážitku je sjednáno s dodavatelem služeb pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem letadla vůči třetím osobám mimo letadlo. Zároveň je sjednáno pojištění odpovědnosti za škody způsobené cestujícím pro sedadla v letadle, a to na zdraví a životě cestujícího.

2. Tyto vyhlídkové lety jsou zajišťovány letouny s příslušným certifikátem a povolením pro tento typ letů. Pilotním instruktorem je vždy pilot s kvalifikací Obchodního pilota.

Speciální předpoklady

Zážitku Pilot na zkoušku v individuálním kurzu se může stát pouze osoba starší 18let. Důležité je, aby byl obdarovaný v dobré fyzické kondici a neměl například srdeční potíže.

Sezóna a počasí

Tento zážitek je možné realizovat celoročně, ovšem s přihlédnutím na aktuální počasí. V případě, že nebudou v den letu vhodné klimatické podmínky, bude s obdarovaným domluven nový náhradní termín jeho letu.

Počet účastníků

Certifikát je určen pro jednu osobu, která si s sebou na zážitek může přivést jednoho kamaráda či rodinného příslušníka, který se sice nestane pilotem na zkoušku, ale absolvuje s Vámi let v roli pasažéra.

Rezervace termínu

Obdarovaný si rezervuje termín sám dle svých časových možností s pomocí kontaktů, které jsou součástí certifikátu. V rámci tohoto zážitku nejste členem týmu, který se bude o řízení letadla střídat s ostatními majiteli stejného dárkového poukazu, svůj let absolvujete sami s pilotem a s osobou,  kterou s sebou vezmete do kabiny v roli pasažéra.

Pilotem na zkoušku je nevhodnější objednávat alespoň 14 dní dopředu.

Tento zážitek je vhodným dárkem jak pro muže, tak pro ženy.

 Nevybrali jste? Doporučujeme z naší nabídky další tipy na oblíbené zážitky:

Pilotem boeingu 737 nové generace

Pilot boeingu 737

Simulátor stíhačky F16 Fighting Falcon

Univerzální certifikát