hledání zážitku
kategorie
regiony
Celá ČR
Hlavní město Praha
Jihočeský
Jihomoravský
Karlovarský
Královehradecký
Liberecký
Moravskoslezský
Olomoucký
Pardubický
Plzeňský
Středočeský
Ústecký
Vysočina
Zlínský
cena od  -  do
 •  
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více
pouze aktuální
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více

Středověká žranice pro dva

Tisk
objednat!
Odeslat e-mailem
Přidat do Mého výběru
Nastavte si zážitek a jeho cenu:
 • výběr regionu
 • Hlavní město Praha
cena:
2 500,- Kč
body:
2500
body za nákup:
50
OBJEDNAT
objednat!

Co darujete

Darujete opravdovou a nefalšovanou středověkou žranici. Obdarovaní se stanou na jeden večer členy královského dvora a zapomenou na své každodenní starosti a strasti, které nechají přede dveřmi středověké krčmy a přenesou se s námi do 15. století, kde se po celý večer nechají unášet jak  dobovými recepty, tak dobovou atmosférou.  Mohou se těšit na uctivou a slušnou obsluhu v dobových kostýmech, zábavný doprovodný program a bohaté středověké menu s neomezenou konzumací nápojů. Veškeré vybavení krčmy je jako ve středověku - dřevěné stoly a lavice, keramické nádobí. Celým večerem je bude doprovázet živá středověká kapela, tanečnice s šavlemi a křídly, kartářky, které vyloží budoucnost, zahrají si s falešným hráčem nebo se stanou svědky hospodské šarvátky. U vchodu potkají stráž a možná i opilce . Na závěr celého večera proběhne ohnivá show. Celá akce je v délce trvání 3 hodiny. Balíček je určen pro 2 osoby.

Obdarované čeká  nezapomenutelný gurmánský zážitek, pokrmy jsou připravovány dle dochovaných receptur, jako jsou například delikatesní dančí pochoutka, korma, pálenky a vína z daleké ciziny.

Balíček obsahuje středověké menu, v němž obdarovaní naleznou například tyto dobroty - kachýnka na medu sypaná perníkem, dančí kýta na víně s pečenými jablky, pečená kuřecí křidélka na ohni, marinovaná žebírka, šunka od kosti, zeleninové čalamády, okurky, cibulky, beraní rohy, křen. Součástí menu je také polévka a chléb, staročeský "kuba" s hříbky a skořicové lívanečky s povidly. Jídelní stůl doplní ještě sýrové prkénko s hroznovým vínem a ořechy a jáhlová kaše s medem, jablky a rozinkami. Po celou dobu je neomezeně servírováno pití - pivo, víno, svařené víno, korma, zlatá medovina, pálenky, čaj, jablečný mošt, šťáva a voda ze studánky.

Speciální předpoklady

Žádné speciální předpoklady pro absolvování středověké žranice neexistují, ale určitě s sebou vezměte smysl pro humor, realitu i slovník 15. století.

Sezóna a počasí

Na počasí nezáleží, krčma funguje už od 15. století. Sezóna jsou soboty a to 21.11., 28.11.,5.12., 12.12., 19.12., 26.12. 2020. 

Počet účastníků

Zážitek Středověká žranice je určen pro  2 osoby.  Přijít na středověkou žranici může samozřejmě celá banda, vždyť pro zpestření celé akce je přímo žádoucí, když máte v krčmě své přátele. Pokud byste chtěli středověkou žranici zažít ve více lidech, neváhejte nás kontaktovat.

Něco navíc

Na tuto středověkou žranici s sebou můžete vzít i děti. Děti do 9 let jsou zdarma, od 10 let platí 50% z ceny za dospělou osobu.

Rezervace termínu 

Termín si rezervuje obdarovaný sám dle svých časových možností na kontaktech, které jsou součástí certifikátu.
 
Je nutné se přizpůsobit pravidelně vypsaným termínům programu, který bývá pořádán většinou poslední pátek v měsíci a to vždy od 19:00 hodin. V roce 2020 to budou soboty v listopadu a prosinci.

Tento zážitek je vhodný dárek pro pár.

 Nevybrali jste? Doporučujeme další tipy z naší nabídky gurmánských zážitků:

Mezinárodní kuchař u Vás doma

Univerzální certifikát