hledání zážitku
kategorie
regiony
Celá ČR
Hlavní město Praha
Jihočeský
Jihomoravský
Karlovarský
Královehradecký
Liberecký
Moravskoslezský
Olomoucký
Pardubický
Plzeňský
Středočeský
Ústecký
Vysočina
Zlínský
cena od  -  do
 •  
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více
pouze aktuální
 • do 2 000 Kč
 • 2 001 - 4 000 Kč
 • 4 001 - 6 000 Kč
 • 6 001 - 10 000 Kč
 • 10 001 Kč a více

Degustační WHISKY kurz

Tisk
objednat!
Odeslat e-mailem
Přidat do Mého výběru
Nastavte si zážitek a jeho cenu:
 • výběr regionu
 • Jihočeský
cena:
4 950,- Kč
body:
4950
body za nákup:
99
OBJEDNAT
objednat!

NEOBJEDNÁVEJTE! TENTO ZÁŽITEK JIŽ NENÍ V NABÍDCE!!!

Co darujete

Darujete netradiční zážitek whisky kurz - ochutnávku excelentní degustační řady whisky z různých koutů naší planety. Tento exkluzivní whisky kurz pomůže nahlédnout do tajů základů přípravy i historie vzniku výroby whisky. Jedná se o setkání, které probíhá v Jižních Čechách ve zrekonstruované, historické, venkovské usedlosti z roku 1787. Představovaná degustační řada whisky je velmi bohatá a umožní ochutnat nejen Bourbony z Kentucky, nebo slavnou výběrovou Tenessee whisky Jacka Daniela, ale také Irskou whisky nebo whisky z Japonska. Samostatnou a také nejvýraznější kapitolou whisky kurzu je Skotsko. Whisky kurz  umožní vdechnout a ponořit se do atmosféry amerických barů Manhattanu, salónů Divokého západu, klubů lordů, anglických gentlemanů, obyčejných lidových náleven, irských pubů i roklí Skotské pahorkatiny v Highlands... Ochutnejme společně přítomnost i historii.

Whisky kurz je organizován pro malé skupiny o maximálním počtu 8 osob, cílem je docílit spíše komornějšího prostředí. Začíná vždy v pátek od 18 hodin večeří a končí nedělní pozdní sytou koloniální snídaní. Kurzem vás bude provázet opravdový znalec whisky, který mimo jiné vystudoval Whisky Univerzitu a který navštívil i zmiňované země, ze kterých dané whisky pocházejí.

 Cena kurzu obsahuje:
Ubytování ve dvoulůžkových pokojích, stravování i degustace jsou zajištěny pod jednou střechou, bez stěhování a přejíždění. Balíček dále obsahuje kompletní degustační řadu 16ti vzorků z Irska, USA, Japonska a Skotska, ubytování od pátku do neděle, bohaté kompletní stravování, kurzovné, neomezené množství nealkoholických nápojů (káva, čaj, voda, džus) a také reprezentativní účastnický certifikát.

 Faktický obsahu whisky kurzu:
Úvod do historie * Dělení dle regionů * Dělení jednotlivých druhů * Degustace výběrové řady whisky * technologie a způsoby zpracování * Výrazy a názvosloví * Anglické kluby gentlemanů * Americké bary a bar pulty * Sklenice na whisky, whisky a bourbony * S vodou nebo bez, na led či se sodou? * Skotská hospoda – tradice a současnost * Kilty, Klany a Blafl watch * The Flower Scotland and St. Andrews Gross * Vznik názvů palíren a pálenek * J.D. a sněhulák z Tenessee * Whisky a doutníky.

 Co na kurzu ochutnáte:

Pátek – večeře
Glen´s beef – hovězí na horském tymiánu s domácím chlebem * Paté of Edinburgh and baguete – paštika s bagetou * Rusty Irish nail´s – uzené s pepřem, popřípadě křenem.

Sobota
Haighland´s fog – krůtí kaloun, káva, čaj, džus pečivo * William Wallace paté, french bread – paštiky s pečivem * Scotch Turkey – pečený krocan s divokými brusinkami * Eggs of the Gentleman´s Club – vejce s uzenou omáčkou J.D. * Queen Elizabeth´s Salad – Salát Královny Alžběty * Scarborough markets fruits – zmrzlina s horskými ostružinami * O´Harras smoked piglet – uzené sele se žlutým melounem * Red – haired Paddy´s Dream – pražené mandle na rašelině.

Neděle – snídaně
Colonial Breakfast – English Breakfast - grilovací párečky, slanina, šunka, vejce, salát, pečivo, káva, čaj, džus, mléko.

Speciální předpoklady

Do whisky kurzu se mohou zapsat osoby starší 18 let. Jedinečný zážitek pro všechny milovníky whisky, pro firemní klientelu v rámci zážitkových akcí.

Sezóna a počasí

Na počasí nezáleží, tento zážitek si můžete užít kdykoliv během roku. Termíny na whisky kurz jsou vypisovány předem. V případě zájmu o uzavřenou skupinu lidí je možné dohodnout setkání i ve všední dny.

Počet účastníků

Tento certifikát je určen pro 1 osobu, ale je možné dohodnout setkání pro celou uzavřenou skupiny. V případě, že byste chtěli dohodnout setkání pro celou uzavřenou skupinu, neváhejte kontaktovat zážitkovou poradkyni.

Něco navíc

Po ukončení oficiální části kurzu si může každý z účastníků vybrat a zakoupit libovolný počet vzorků z dalších 15 ti nabízených whisky, mezi nimiž naleznete například whisky ze Švédska, Taiwanu nebo Indie. V nabídce také naleznete 60 ti letou neluxusnější whisky na světě.

Rezervace termínu

Obdarovaný si rezervuje termín sám na kontaktech, které jsou součástí certifikátu. Četnost pořádání whisky kurzu je 2x ročně. Termín si prosím rezervujte po dohodě s zážitkovou poradkyní.

Tento zážitek je vhodný jako dárek pro všechny milovníky whisky, vhodný dárek pro ženy i pro muže.

 Nevybrali jste? doporučujeme z naší nabídky další tipy na oblíbené zážitky:

Sommelierský kurz v Jižních Čechách

Univerzální certifikát