Moderátorka s věčným milým úsměvem na tváři Štěpánka Duchková ví, jak si vánočních svátků užít bez stresu a v naprosté pohodě...

 

Štěpánka Duchková ráda hraje golf, miluje sushi a jako moderátorka provádí nejraději společenskými akcemi. To se ovšem nesmí stát, že její kolega místo do Nového Města nad Metují cestuje na Moravu, a ona musí večer odmoderovat sama. Mezi nevšední zážitky počítá narození dvojčat. Ráda by si prohlédla Velkou čínskou zeď a znovu se pokusila o cestu do skalního města Petra. Její poslední výpravu do Jordánska zmařili celníci, kterým připadala Štěpánka podezřelá. Jeden zážitek si nedávno splnila, když s DejToNej absolvovala thajskou masáž pro dva s večeří...

 

 

Jaký to byl zážitek a kdo šel s vámi?
Vzala jsem s sebou svého partnera a byl to úžasný zážitek. Výborně jsme si pochutnali a přestaly nás bolet záda.

Jak vám sedla masáž v kombinaci s večeří?
My jsme zvolili variantu „sněz, co můžeš“ a cestou domů jsme se nevznášeli jako pírka, jak to po dobré masáži bývá, ale valili se jak dva sudy:-) Ale musím říct, že jídlo to bylo famózní.

S masážemi máte zkušenost. Jakou byste doporučila?
Kdo miluje čokoládu jako já, určitě si užije čokoládovou masáž. Taky mám dobrou zkušenost s japonskou relaxační terapií shiatsu. Miluji thajské masáže a jako milovnici golfu mi samozřejmě neunikla ani masáž golfovými míčky. Za sebe ale můžu říct, že každá chvilka, kdy se můžu zastavit a nechat o sebe pečovat, je pro mě fantastická.

Jedno dítě dá zabrat, natož dvojčata! Už máte plán, jak přežít Vánoce?
Vánoce slavíme s rodiči, kteří pomáhají s přípravou. Výběr dárků už mám trochu promyšlený. Rozhodně nebudu mít čas poletovat po obchodech. Dárky objednám přes Ježíškovu elektronickou službu.

Můžete nám prozradit trochu víc?
Nevím ještě, co přesně budu kupovat, a stejně bych neprozradila, ale pár zážitkových dárků to asi bude. Umožnit někomu, aby si vyzkoušel něco bláznivého nebo nevšedního, na co by jinak v životě vůbec nenarazil, to mi přijde jako krásný dárek. Navíc se to dobře kupuje. S myší od stolu.

To je pravda. Lidé si hodně pochvalují adrenalinové zážitky, třeba akrobatický let nebo seskok v tandemu.
Tak s tím na mě nechoďte. Pro mě tyhle legrácky nejsou a myslím, že ani pro přítele. Nám k adrenalinovému prožitku stačí golfový turnaj, to je vždycky oheň na střeše, když se mi povede lepší odpal.

Není třeba hned padat střemhlav k zemi. Je tu také vyhlídkový let letadlem nebo balónem.
Tak to by šlo, kdybychom předtím absolvovali zážitek strach z létání. Kdepak, my jsme spíš na tu romantiku, procházky do přírody, dobré jídlo…

O vás je známo, že milujete houby na všechny způsoby a taky zvládnete přípravu sushi.
To ano, naučila jsem se to právě na Vašem sushi kurzu. Není to tak obtížné, jak se může zdát, a doma je to oblíbené menu.

Pracujete jako moderátorka. Máte nějaký svůj oblíbený zážitek z moderování?
Těch mám několik a některé jsou nesdělitelné. Vzpomínám si, jak jsem moderovala filmový festival Novoměstský hrnec smíchu. Na závěrečném večeru v Novém Městě nad Metují měl se mnou vystoupit Vojta Kotek, na kterém byl postavený scénář. Pět minut před zahájením jsme se dozvěděli, že Vojta do Nového Města sice přijel, ale ne nad Metují, nýbrž na Moravě. To jsem měla docela honičku.

A co silný vánoční zážitek?
Ten mám každý rok, když hrajeme se sestrou Dostihy a sázky. Je to naše tradice. A posledních pět let vyhrávám. Doufám, že i to se stane tradicí.

Na téma zážitek jako originální vánoční dárek a zážitky jsme si povídali s moderátorkou Štěpánkou Duchkovou......

Děkujeme za rozhovor a přejeme nezapomenutelné zážitky s www.dejtonej.cz