Vlasta Korec se s námi vrhl střemhlav dolů ze Žďákovského mostu..... 

    

 

Sympatický moderátor a známý milovník adrenalinu Vlasta Korec si s námi vyzkoušel, jaké to je skočit z mostu. Skočit  60 metrů uvázaný na pevném laně, řítit se rychlostí 150 km/hod a zažít volný pád s přetížením 2G je opravdu správný adrenalinový zážitek. Jelikož je Vlasta správný dobrodruh, tak nezaváhal ani minutu a ze "Ždákováku" opravdu skočil a navíc si to užil

Rozhovor s Vlastou Korcem nejen o zážitku s DejToNej.cz:

O vás je známo, že máte rád adrenalin. Jaký pro vás byl nejvíc adrenalinový zážitek ve vašem životě?

"Největším zážitkem pro mne bylo narození mé dcery Madlenky, byl jsem u toho a byla to paráda."

Jak jste se dostal ke spolupráci se zážitkovou agenturou DejtoNej?

"Doporučil mi ji kolega, Zuřivý reportér rádia Impuls, Aleš Růžička. Ale již dříve jsem dostal dárkový poukaz na zážitek."

Musel vás někdo přemlouvat nebo jste si šel skočit do Kieneovy houpačky dobrovolně?

"Na podobné zážitky mě nikdo přemlouvat nemusí. Baví mě to."

Jaké to bylo, když jste letěl dolů skoro 150km rychlostí?

"Byla to paráda. Problém je, že si první a zásadní vteřiny skoku, i při jiných podobných záležitostech, nepamatuju. „Procitám“ až po chvíli, ale i tak to stojí za to. Nicméně celý zážitek si pak ještě „dožívám“ v klidu na zemi."

Napadalo vás při seskoku něco nebo jste si jen říkal, ať už je to za mnou?

"Snažím se vždy maximálně soustředit na samotný zážitek a na celkovou reakci těla i mysli. Díky podobným situacím se toho o sobě dozvídám víc. "

A jaké to bylo na Rallye Dakar, kterého jste se na začátku roku zúčastnil?

"To byl splněný sen. Miluju auta, závody a cestování. A když jsem byl přímo uprostřed dění proslulé světové rallye, přímo u zdroje, když jsem mohl nahlédnout do zákulisí…, byl jsem šťastný."


Nastaly při vaší jízdě nějaké vyloženě nebezpečné okamžiky, kdy jste si říkal: „Hmm, to jsme měli namále,hlavně abych přežil…“?

"Podobné okamžiky jsme zažívali poměrně často, vždy naštěstí s dobrým koncem. V jednu chvíli jsem strach ale přece jen měl. Kolega si v poušti, v dunách půjčil auto, že se sveze. Jel dobře, ale nakonec se mu i s posádkou podařilo auto otočit na střechu. Nikomu se naštěstí nic nestalo, odnesly to „jen“ plechy. Nakonec jsme s pomačkaným autem dojeli ještě 5 000km. "

Takto jsem skočil

Máte nějaký adrenalinový sen, který byste si rád splnil?

"Mám jich dost, ale raději neprozradím, aby se splnily."

Překvapil jste nás svou rolí v muzikálu Bílý Dalmatin, nechystáte se na nějakou podobnou roli?

"Rád bych, to však nezáleží na mě. Kliky režisérům neleštím. Za pár dní ale budu točit jeden německý dokument a tam se pokusím ztvárnit roli Kurfiřta FRIEDRICHA." 

Jak rád relaxujete po náročném dnu stráveném v práci? Máte vůbec nějaký čas na koníčky?

"Dcera, rodina, sport – fotbal, tenis, squash, offroady…. Miluju také rozšířený sport – gaučing a televizing."

Moderoval jste také reality show VyVolení, šel byste někdy do takové soutěže? To asi musí být pořádný adrenalin...

"Každý přímý přenos je adrenalinová záležitost. Do vily bych ale už asi nešel. Možná, že kdybych byl mladší, neřešil bych to. "

Také moderujete pořad na rádiu Impuls, kde živě telefonujete s herci a zpěváky a ptáte se jich na jejich práci i soukromí. Už se vám stalo, že jste někomu zavolal absolutně nevhod nebo jste danou osobu svým dotazem rozčílil, že se na vás při živém vysílání rozkřičel?

"Nekřičel nikdo, to by si snad nikdo nedovolil. Občas se hosté vyskytli v dramatických situacích. Zpěváka Janka Ledeckého jsem například zastihl ve chvíli, kdy ho v chatě na horách uvěznila sněhová kalamita. Nevadilo by mu to, kdyby nespěchal na koncert. Nakonec ho z bílého pekla vysvobodil kamarád na sněžném skútru."

A ještě nám řekněte, jak byste si představoval prožít ideální den?

"Na cestách za poznáním. S rodinou, v zimě na horách nebo v létě u moře."

Pokud to prostě chcete také zažít a překonat sám sebe, vyzkoušejte stejně jako Vlasta Korec Kieneovu houpačku neboli pendl.

Kdo je Vlasta Korec?
Moderátor pořadů televize Prima (VyVolení, Nekonečná šance) a rádia Impuls je i aktivním jezdcem v Offroad maratonu. Vidět ho můžete i v divadle Kalich v muzikálu Bílý Dalmatin.